
Колкото и съвременни продукти за лице да има в козметичните магазини, домашните маски си остават незаменими. На първо място, защото ги правим в момента и не съдържат никакви вредни вещества като консерватори, Е-та и други. Предлагаме ви една лесна и много ефикасна рецепта.
Още от BWoman във Фейсбук:
Последвайте ни тукНеобходими продукти: един жълтък, куркума на върха на дръжката на лъжичката, малка лъжичка сода бикарбонат, нишесте- каквото имате вкъщи, както и същото количество мазнина- олио или зехтин. Смесваме добре всички съставки и нанасяме на лицето, като избягваме зоната на очите. Стоим с маската 25 минути и измиваме с хладка вода.
Кожата става стегната, сияйна, подхранена. Добре е да се прави веднъж седмично. Използвайте почивните дни за тази приятна процедура или я слагайте вечер след работа. Не препоръчваме да я приготвяте сутрин и след нея да се гримирате и да излезете. Нека лицето остане чисто за по-дълго време.
