0 0
Време за четене4 Минути, 5 Секунди

В днешно време мъже, които могат да правят комплименти, са безценна рядкост. Особено в България. У нас, както се вижда в новините, мачизмът в най-неприятната му форма е на мода сред младите господа. Да си джентълмен и кавалер се смята за слабост и отживелица. Всъщност дали изобщо младоците са наясно какво значи това?! За да го знаят и да умеят да се държат така, бащата трябва да им го е показал чрез отношението към майка им. А майката да е обяснила как един истински мъж би следвало да се държи с жените. В колко семейства подобно възпитание е приоритет?! Отговорът би ни натъжил, още повече, че виждаме резултатите от липсата на такива родителски примери.

Още от BWoman във Фейсбук:

Последвайте ни тук

Но! Да се върнем на комплиментите. Има все пак мъже, които се опитват да зарадват любима, приятелка, колежка, позната с някоя хубава дума. Едни успяват, други изглеждат нелепо с подбраните изрази. Да се спрем на онези, които правят истински гафове, опитвайки се да кажат любезни думи.

Сн. Free pik

ИЗГЛЕЖДАШ ПО-СЛАБА – Да, всяка втора жена се стреми да отслабва, да поддържа добра фигура. Но напомнянето на проблема по този начин, и то от мъж, само може да я натъжи и комплексира още повече. „Значи ме е смятал за дебела“, е първото, което ще се завърти в мислите на дамата. Друго е, когато жени й го кажат. Тогава тя се гордее с постигнатия резултат. Но на мъжа не му е работа да коментира килограми, тлъстинки и т.н. Особено, ако не е близък приятел.

ИЗГЛЕЖДАШ ЧУДЕСНО ЗА ВЪЗРАСТТА ТИ – Тук светва не червена лампа, а направо избухва пожар. За един мъж това може да представлява много хубав комплимент, но в ушите на една жена е истинска обида. Защото намекът е, че е остаряла. Макар и да полага грижи за външния си вид. Достатъчно е господинът да се ограничи само в тези рамки „Изглеждаш чудесно“. Думата „възраст“, използвана в какъвто и да е контекст, е ходене по тънък лед.

БЛУЗАТА ТИ СТОИ ПО-ДОБРЕ, ОТКОЛКОТО НА МАРИЯ – Това е израз- матрица, който също е „дипломатически“ гаф в стремежа на мъжа да е мил с дадена жена. Може да е за рокля, за прическа, за какво ли не. Да я сравнява с някоя друга, макар и в позитивен план, също е нежелано. „Откъде накъде ще ме сравнява с онази, а и как така и тя има същата блуза“ -това ще си помисли дамата и втори път няма да облече въпросната дреха. Всяка жена иска да има усещането, че е единствена за своя любим, че по презумпция е по-хубава, по-добра, по-умна, по-елегантна от всички останали, които той познава. Нали затова е избрал именно нея?! Даваме рецепта – ако толкова искате да сравнявате любимата, то използвайте световни звезди. А пък ако намесите кралски особи – комплиментът ще има огромен успех. „С тази рокля си в пъти по-елегантна даже и от принцеса Кейт Мидълтън“, казва той и тя се разтапя в обятията му, защото току – що е спечелила битка с една истинска аристократка.

Сн. www.herway.net

МАМА КАЗА, ЧЕ ТОЗИ СТИЛ ТИ ОТИВА – По принцип, всички изречения, започващи с „Мама каза…“, са забранени в съпружеския речник. Няма нужда от трети човек в брачното ложе. А пък когато намесите мама с коментар за визията на любимата, смятайте, че ще спите на дивана в хола. Подобни изречения показват, че мъжът изобщо не се е откъснал от полата на родителката, че той няма самостоятелно мислене и се води по думите на мама. Ако е минал 30-35 години, подобни реплики биха звучали направо инфантилно. Ако много държите любимата да знае мнението на майка ви, оставете я тя сама да го чуе от свекърва си. От друга страна, съвременните млади жени имат съвсем различен вкус от по- възрастните и няма как да се вълнуват от тяхното мнение. Още повече, ако свекървата е запусната жена, която е забравила и за стил, и за грим, за прически, въобще за женско поддържане.

ИМАШ НОВО ПАЛТО. ИЗГЛЕЖДА МНОГО СКЪПО! – Такъв комплимент може да се хареса на пренебрежително малко жени, които нямат особени качества и ценности и всичко измерват в пари. Те се отъждествяват с дрехите и бижутата по тях. Затова постоянно държат да изтъкват кое колко струва. Все още се намират такива – робуват на марки, етикети, цени. Дори да е кич, ако е скъпо и на известна марка, ще носят и етикета на видимо място, уж са забравили да го скъсат. Но това са единици и то жени, които не блестят с особена класа и стил. Въпреки хилядите по тях. Това е вид парвенющина, която е типична за бедни хора, оказали се изведнъж с пари. Или за златотърсачки.

На елегантна, стойностна жена не е нужно да й намеквате за цените на дрехите й. Подобен комплимент би издал по-скоро ваш комплекс за малоценност, че се впечатлявате от такива неща, защото не можете да си ги позволите. Това е и намек за скъперничество, което нито една жена не толерира.

Автор: Мария Йорданова

За автора на публикацията

bwoman

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
fb-share-icon