
Време за четене31 Секунди
140-годишната история на българския лев свършва дотук. От 1 февруари 2026г. единственото платежно средство у нас ще бъде еврото. Първата национална валута е банкнота от 20 лева и е пусната на 1 август 1886г. Дават й това име в чест на герба и лъва – символи на свободата и достойнството на България.
Още от BWoman във Фейсбук:
Последвайте ни тук
От Министерския съвет съобщиха, че близо 70% от съществувашите левове вече са иззети от хората. В обращение са били 10 милиарда лева.
Гражданите, които все още притежават българската валута в кеш, ще могат да я обменят до края на месец юни в търговските банки и пощите, а в БНБ – без такса.
