0 0
Време за четене31 Секунди

140-годишната история на българския лев свършва дотук. От 1 февруари 2026г. единственото платежно средство у нас ще бъде еврото. Първата национална валута е банкнота от 20 лева и е пусната на 1 август 1886г. Дават й това име в чест на герба и лъва – символи на свободата и достойнството на България.

Още от BWoman във Фейсбук:

Последвайте ни тук

От Министерския съвет съобщиха, че близо 70% от съществувашите левове вече са иззети от хората. В обращение са били 10 милиарда лева.

Гражданите, които все още притежават българската валута в кеш, ще могат да я обменят до края на месец юни в търговските банки и пощите, а в БНБ – без такса.

За автора на публикацията

bwoman

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
fb-share-icon