
Промените на лицето с напредването на годините изискват промяна и в техниките за грим, които една жена използва. Едни от най-често срещаните грешки на 45+ са при поставянето на очната линия. На млади години е изключително лесно – кожата е свежа, стегната, еластична, около окото няма ситни бръчици, горният клепач стои на мястото си. След определена възраст обаче положението е коренно различно- кожата е по-отпусната, появили са се мрежички от бръчки, горният клепач е слязъл надолу. Старата техника за рисуване на така наречените „стрелки“ не работи. Почти цялата стрелка се скрива в нагънатата кожа. И тогава много жени поставят черен или кафяв молив, може и очна линия, до края на миглите. Което оптически скъсява окото и не допринася за добра визия. Какво да правим, ако искаме да подчертаем окото си.
Още от BWoman във Фейсбук:
Последвайте ни тукПредлагаме ви една лесна техника, която изисква няколко опита, за да свикнете.



Както се вижда на снимките, стрелката се рисува на половин сантиметър по-нагоре от обичайното. Най-лесно това става като притворите клепача. Ако поставяте очната линия, гледайки право в огледалото, рискувате да я направите така, че да сочи надолу или да стои неестествено извита. Можете да си помогнете като придържате с пръст клепача затворен. Не опъвайте кожата нагоре, защото като я пуснете и отворите окото, стрелката ще се окаже твърде ниско поставена. Целта на грима 45+ е да повдигне визуално лицето.
Напомняме, че подобна на очната линия грешка се прави и с ружа. По навик дамите се усмихват широко, слагат руж на образувалите се скули и като лицето застане в нормално състояние, ружът се оказва доста ниско като придава странен вид. Затова не се учете на грим от видеа на инфлуенсърки под 45 години. Правилата са съвсем други.
