0 0
Време за четене1 Минути, 44 Секунди

Шумен разрив между продуцента Георги Тошев и водещата на „Преди обед“ Венета Райкова разтресе БТВ. В профила си във Фейсбук Тошев написа: „Скъпи приятели, искам официално да ви съобщя, че нямам нищо общо с г-жа Венета Райкова, нейните изблици по телевизията, темите и гостите, които дефилират в „Преди обед“ по bTV от началото на сезона! Съжалявам, че в екипа на предаването работят талантливи и морални хора, които трябва да търпят това непрофесионално поведение! Искрено се надявам, че bTV ще преосмисли решението си подобно лице да е в ефира на една от най-гледаните телевизии в България. В живота има светлина и сянка.Избирам светлината!“.

Още от BWoman във Фейсбук:

Последвайте ни тук
Героги Тошев, Сн: Мира Дерменджиева

От публичната позиция на продуцента става ясно, че е напуснал предаването и не носи отговорност за направените в него промени от връщането му на екран през септември. През последните седмици Тошев събра много упреци от зрители за нивото, избора на нова водеща, за чалгизацията на ефира, за гостите и темите, които се предлагат на аудиторията. Като дългогодишен продуцент на програмата, логично бе хората да смятат, че той е взел такова решение. Днешният му пост обаче разкрива друго- че явно тази концепция му е наложена от друг и че той се е отказва да носи отговорност за новия стил на „Преди обед“. „Закъсняло, но необходимо уточнение“, написа в коментар потребител на социалните мрежи.

Малко по-късно обаче Тошев дава различна версия, според която той лично се обадил на Райкова да я покани за водеща. „Тя не отговаря на журналистическите стандарти“, цитират продуцента от сайта lupa.bg. Според новите разкрития, идеята била да се вдигне падналият рейтинг на предаването като Венета замени напусналата Зейнеб Маджурова. По думите на Георги Тошев, новата водеща иззела всички функции. Тя още не е коментирала публично назрелият скандал.

Предишният сезон беше слаб за предаването, защото четиримата водещи така и не успяха да привлекат внимание и да се развият като професионалисти на екрана. Явно и този сезон няма да е успешен. Предстои да видим какви ще са действията на ръководството на медията, за да спаси часовия пояс.

Сн. Страница на „Преди обед“ във Фейсбук

За автора на публикацията

bwoman

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
fb-share-icon