0 0
Време за четене1 Минути, 55 Секунди

Работата в екип никак не е лесна. Още повече, ако сте жена-мениджър и управлявате определен брой хора. От вас се изисква да мотивирате отбора, да следите дали всеки изпълнява в срок задачите си, да делегирате правомощия, да поощрявате, да обучавате, да санкционирате при нужда.

Много книги са изписани със съвети как се структурира успешен екип. Едно от основните правила е свързано с общата позитивна енергия, с припознаването от всички на една или няколко общи цели. Неслучайно сравняват фирмата със семейството. Общите усилия, взаимното уважение и подкрепа са ключови за развитието и просперитета. И, разбира се, за добрите печалби- нещо особено важно в работата на един екип.

Когато служителите са позитивно настроени, знаят мястото си в общата картина, дават всичко от себе си за общото благо, съответно и за своето професионално и финансово израстване, нещата са прекрасни.

Какво да правим обаче, ако по една или друга причина назначим друг вид хора. Такива, които вечно недоволстват, критикуват колегите си, правят постоянно забележки за щяло и нещяло, а самите те определено не са пример за перфекционизъм; които поставят под съмнение всяка нова идея с думите „а, това няма как да стане“ или „няма смисъл, това са го правили други, ние ще се провалим“. Познато ви звучи, нали? Срещали сте подобни хора. Психолозите казват, че такъв мироглед говори за дълбоки комплекси и ниско самочувствие. Когато сам не вярваш, че нещо е възможно, че има смисъл, то наистина ще се провалиш. Към постигане на цели не се тръгва със съмнения и колебания.

Най-доброто решение е да се освободите бързо от тези служители. Нито ще ги промените, нито те ще допринесат с нещо за успеха на екипа ви. Само ще развалят общата атмосфера на мотивираност и целеустременост. Не ви трябва някой да вкарва прът в колелото на добре смазаната машина, която сте изградили. Всеки допуска грешка при назначаването на хора. Но колкото и добър да е някой в работата си, колкото и знания да има, ако е скептик по природа, ако постоянно недоволства и поставя всичко под въпрос, не ви е нужен.

Стремете се да включвате в екипа си позитивни хора, реалисти, мотивирани експерти, които знаят пътя към върха, а не разделят екипа като търсят предварително оправдания за неслучил се още провал. Както гласи една популярна мъдрост, „успехът е възможен тогава, когато е споделен“!

Автор: Цветелина Узунова

За автора на публикацията

bwoman

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
fb-share-icon