
Поп дивата Марая Кери пя на откриването на Зимните Олимпийски игри в Италия. Нейното изпълнение обаче предизвика много коментари и ирония в социалните мрежи.
Още от BWoman във Фейсбук:
Последвайте ни тукПричината за вълната от мнения беше огромният телепромптер срещу нея, на който с големи букви бяха изписвани италианските думи с английска транскрипция на песента Volare. Певицата видимо се стараеше да произнася всяка една така, както й е написано, понеже не знае езика. Българските зевзеци в мрежите се шегуват, че и тя е попаднала в ситуация „Кен лий“, правейки асоциация с българската кандидатка за певица в популярен телевизионен формат, която изпя песента на Кери „Without you “ с произнасяне на английския така, както го чува, без да го знае.
Италианците задават и друг въпрос – защо песента не е поверена на популярен италиански изпълнител, а Марая Кери да пее някоя своя. Според сценаристите на шоуто, идеята е била световна звезда като нея да покаже уважение към страната домакин, както Лейди Гага пя френски шансон на скандалното откриване на Олимпиадата в Париж.
